Atletism copii, Bucuresti: Cupa Olimpia 2013

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Clubul Sportiv Olimpia Bucuresti organizeaza duminica, 20 ianuarie 2013, concursul de atletism Cupa Olimpia, adresat copiilor intre 8 si 13 ani.

Competitia face parte din calendarul sportiv al Federatiei Romane de Atletism (FRA) si se defasoara in sala de atletism din cadrul Complexului Sportiv National „Lia Manoliu” (Str. Maior Coravu 36).

Atat fetele, cat si baietii, vor concura pe grupele de varsta copii 3 (8-9 ani), copii 2 (10-11 ani) si copii 1 (12-13 ani), in probele de alergare individuala, stafeta, saritura in lungime sau in inaltime, primii trei clasati urmand sa fie rasplatiti cu diplome si medalii.

Inscrierile se fac pana la data de 14 ianuarie, prin fax 0213.002.040 sau 0213.002.041 (FRA), fax 0212.504.545 (CS Olimpia) sau fax 0213.483.870 (prof. Ion Serbescu). Taxa de participare este 5 lei. (foto: iacris.ro)

Azi, 6 Mai

Campionatul European WTKA/WKA

Sala Polivalenta, Bucuresti


Cupa Botosani la lupte greco-romane

Sala Polivalenta Elisabeta Lipa, Botosani Ora 9


Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10


EcoMarathon la Moieciu de Sus

Moieciu de Sus Ora 9





Intalnirea Nationala Dacia

Pensiunea Rasnov

Sambata, 7 Mai

Campionatul European WTKA/WKA

Sala Polivalenta, Bucuresti




Cupa Botosani la lupte greco-romane

Sala Polivalenta Elisabeta Lipa, Botosani Ora 9


Arte martiale, Galati: Cupa WAKU Romania

Sala Sporturilor Dunarea, Galati Ora 9


Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10


EcoMarathon la Moieciu de Sus

Moieciu de Sus Ora 9


Maratonul Inimii Buzias

Buzias si imprejurimi Ora 9


Crosul IOR 51 - concurs aniversar la Bucuresti

Parcul Alexandru Ioan Cuza, Bucuresti Ora 11






Intalnirea Nationala Dacia

Pensiunea Rasnov



Cupa Primaverii la tenis de masa

Sala Polivalenta, Dumbravita


Tenis de masa la Valenii de Munte

Sala de Sport Stelian Manolescu, Valenii de Munte




Memorialul Nicolae Martinescu la lupte

Sala de Lupte Complexul Dinamo, Bucuresti Ora 9

Duminica, 8 Mai
Luni, 9 Mai

Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10


Maratonul Independentei

Arcul de Triumf-Parcul Herastrau, Bucuresti Ora 8

Marti, 10 Mai
Miercuri, 11 Mai

Competitii de kaiac-canoe pe Lacul Bascov

Complexul Sportiv National Bascov-Budeasa


Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10

Joi, 12 Mai