Atletism: Cupa CSM Brasov, editia a 7-a

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Cupa CSM Brasov (editia a 7-a) este primul concurs de atletism al acestui an si are loc in ziua de sambata, 18 februarie 2017, incepand cu ora 10. Aceasta competitie atletica de sala le este rezervata copiilor (fete si baieti, la toate categoriile de varsta - copii 1, 2 si 3) si are probele 50 metri plat, 60 metri plat si saritura in lungime.

Cupa CSM Brasov este organizata de Clubul Sportiv Municipal Brasov, in colaborare cu Asociatia Judeteana de Atletism (AJA) Brasov, in sala de atletism aflata pe strada Panselelor, la numarul 1, langa stadionul Metrom, vizavi de cantina Roman.

Participarea se face in baza inscrierilor transmise organizatorilor, conform regulamentului Federatiei Romane de Atletism (FRA), pana in ziua de 16 februarie (ora 15), la telefon/ fax 0368.800.703 sau e-mail ajabrasov@yahoo.ro. Validarea concurentilor se va face in ziua intrecerii, la sala, inaintea startului in fiecare proba. Sportivii vor primi aviz favorabil de participare numai daca au viza medicala la zi sau adeverinta medicala.

Taxa de inscriere este de 5 lei/ sportiv.

Organizatorii vor acorda diplome atletilor clasati pe primele 3 locuri la fiecare proba. De asemenea, Cupa CSM Brasov va fi inmanata sportivilor (fete si baieti) care vor inregistra cel mai bun rezultat dupa Tabela de Cotatii.

Festivitatea de premiere se va desfasura de la ora 13:30.

Program Cupa CSM Brasov

Ora 10, 60 metri plat (mp), fete C1 (2004-2005);

Ora 10:10, 60 mp, baieti C1 (2004-2005);

Ora 10:20, 50 mp, fete C2 (2006-2007);

Ora 10:30, 50 mp, baieti C2 (2006-2007);

Ora 10:40, 50 mp, fete C3 (2008-2009);

Ora 10:45, 50 mp, baieti C3 (2008-2009);

Ora 10:50, finala 60 mp, fete C1;

Ora 10:55, finala 60 mp, baieti C1;

Ora 11, finala 50 mp, fete C2;

Ora 11:05, finala 50 mp, baieti C2;

Ora 11:10, finala 50 mp, fete C3;

Ora 11:15, finala 50 mp, baieti C3;

Ora 11:20, saritura in lungime fete (C1, C2, C3);

Ora 12:20, saritura in lungime baieti (C1, C2, C3).

Organizatorii isi rezerva dreptul de a modifica programul Cupei CSM Brasov in functie de sportivii inscrisi, caz in care anuntul va fi facut in timp util.

Azi, 20 Februarie
Marti, 21 Februarie
Miercuri, 22 Februarie
Joi, 23 Februarie
Vineri, 24 Februarie
Sambata, 25 Februarie

Karate, Arad: Cupa Banzai

Sala Polivalenta Victoria, Arad Ora 11


Dans sportiv, Bucuresti: ExcellencE Dance Cup

Centrul Sportiv Apollo, Bucuresti Ora 10



Concurs de kickboxing (muay boran) la Buzau

Sala Sporturilor, Buzau Ora 10



Cupa Buzaului de Freestyle Kickboxing

Sala Sporturilor, Buzau Ora 10


Cluj-Napoca: Cupa Transilvaniei la judo

Sala Sporturilor Horea Demian, Cluj-Napoca Ora 10


Duminica, 26 Februarie

Hell of the East, MTB si downhill la Cheile Dobrogei

Rezervatia Cheile Dobrogei, Targusor Ora 11


Dans sportiv, Iasi: Cupa Reflex

Sala Polivalenta, Iasi Ora 9