Campionatul National de Powerlifting 2012 – copii si cadeti, langa Alba Iulia

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

La finele acestei saptamani, in zilele de 4 si 5 februarie 2012, in incinta Caminului Cultural din localitatea Galda de Jos (judetul Alba) va avea loc Campionatul National de Powerlifting pentru copii si cadeti, masculin si feminin. Competitia se adreseaza sportivilor legitimati la cluburi afiliate Federatiei Romane de Powerlifting si se va desfasura, in ambele zile, incepand cu ora 14:30. In prima zi vor evolua fetele, pe categoriile de greutate 27, 30, 34, 38, 43, 47, 52, 57, 63, 72, 84 si +84 kilograme si baietii din categoriile 30, 34, 38, 42, 47, 53, 59 kilograme, cea de a doua zi fiind rezervata baietilor din categoriile 66, 74, 83, 93, 105, 120 si +120kg.

Fiecare zi de concurs va debuta cu cantarul oficial, ce va avea loc intre orele 10:30 si 12:30, urmat de sedinta tehnica, programata pentru orele 14:00. (foto: ziarulunirea.ro)

 

Azi, 25 Iunie

Triathlon AROBS X Man Romania incepe la Lacul Saldabagiu de Munte

Lacul Saldabagiu de Munte-Parcul Bratianu Oradea Ora 7




Vidraru Bike Challenge

Barajul Vidraru Ora 9:30


Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10





Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30


Cupa Masters Timisoara la inot

Arena Aquasport, Timisoara Ora 12


Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Bucuresti: CN Echipe U10

Centrul National de Tenis, Bucuresti


President’s Day Golf Cup

Transilvania Golf Club, Sanpaul Ora 9



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov





Duminica, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie
Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16