Ciclism: Paltinis Stage Race, Triada MTB 2013

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Dupa o prima etapa desfasurata la Brasov, Triada MTB organizata de catre Clubul Sportiv Pro Cycling ajunge la Paltinis, in judetul Sibiu, intre 20 si 21 iulie 2013.

Competitia de ciclism – cross country debuteaza sambata, cu proba olimpica (XCO), in care amatorii, incepand cu ora 12:00, si profesionistii, de la ora 15:00, vor parcurge mai multe tururi pe un circuit de 5 kilometri. Intrecerea elitelor se va da in cadrul Campionatului National de Mountain Bike XCO, desfasurat sub egida Federatiei Romane de Ciclism.

A doua etapa a Triadei MTB continua si duminica, de la ora 12:00, cu proba de cross country „poin-to-point” (XCP), intrecerile urmand sa se dispute pe un traseu cu lungimea de aproximativ 40 de kilometri si 1.800 m diferenta de nivel. Startul si sosirea curselor din ambele zile vor avea loc in centrul statiunii Paltinis.

Inscrierile se pot face pana la data de 15 iulie, pe www.bikeromania.ro, pentru o taxa de participare de 75 de lei, sau la fata locului, in fiecare zi de concurs intre orele 9:00 si 11:00, platind o taxa de 85 de lei.

 

 

 

Azi, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov



Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16

Sambata, 2 Iulie