Escalada la Bucuresti (sectorul 2) – campionat pentru copii

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Vertical Spirit si Federatia Romana de Alpinism si Escalada (FRAE) organizeaza sambata, 31 martie 2012, la sala de catarat din Strada Baicului nr. 80 (sector 2), Campionatul National de Escalada adresat copiilor intre 5 si 13 ani, provenind atat de la cluburi afiliate la FRAE, cat si de la structuri sportive neafiliate la aceasta.

Competitia se va desfasura pe categoriile 5-7 ani, 8-9 ani si 10-11 ani, care se vor catara in maniera top-rope (mansa), precum si pe categoria 12-13 ani, care va folosi maniera de ascensiune cap de coarda. Intrecerile se vor derula incepand cu ora 10:00, pe parcursul unei etape de calificari si a uneia finale, cei mai buni sportivi urmand a fi premiati in cadrul festivitatii programate pentru ora 18:30. La competitie vor lua parte si cataratori invitati din Bulgaria, la finele evenimentului urmand a se realiza doua clasamente: unul al concursului si unul al campionatului.

Inscrierile se pot face la adresele [email protected] sau [email protected], precum si la fata locului, in intervalul orar 9:00-9:30, taxa de participare fiind de 40 de lei.

Azi, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov



Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16

Sambata, 2 Iulie