Fotbal: Brasov Indoor Cup 2014, inscrieri

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Aflat la a 5-a editie, Brasov Indoor Cup, cel mai puternic turneu de fotbal in sala din tara destinat copiilor, numara, pana in prezent, 88 de echipe inscrise la start.

Competitia internationala, avand ca organizator principal clubul ACS Tampa Brasov, se desfasoara in perioada 7-9 februarie 2014, pentru categoriile de varsta U11 (2003), U9 (2005) si U7 (2007), respectiv intre 14 si 16 februarie, cand pe terenuri se vor afla micii fotbalisti din categoriile U10 (2004) si U8 (2006).

Echipele inscrise pana in acest moment provin din Brasov, Bucuresti, Sangeorgiu de Mures, Ploiesti, Craiova, Galati, Dumbravita, Focsani, Giurgiu, Braila, Resita, Odorheiu Secuiesc, Cluj, Targoviste, Ludus, Prejmer, Vaslui, Buzau, Suceava, Targu Mures, Sibiu, Pitesti, Bradu, dar si din Republica Moldova (Zimbrul Chisinau).

Tragerea la sorti a grupelor pentru categoriile U11, U9 si U7 este programata pentru data de 1 februarie, iar pentru U10 si U8 va avea loc in data de 11 februarie.

Inscrierile la turneul de fotbal pentru copii de la Brasov sunt deschise pana la data de 1 februarie 2014 si se pot face pe formularul existent pe www.brasovindoorcup.ro. Taxa de participare este 70 de euro/ echipa. (foto: reussbote.ch)

Azi, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov



Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16

Sambata, 2 Iulie