Fotbal – tenis in Constanta: Cupa Romaniei 2012, la Mamaia

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Incepand de astazi, 6 iulie 2012, si pana duminica, 8 iulie, in statiunea constanteana Mamaia se desfasoara jocurile Cupei Romaniei la fotbal-tenis, adresate categoriilor seniori (masculin si feminin), juniori si mixt. Organizate de catre Federatia Romana de Fotbal – Tenis, meciurile pot fi urmarite la Baza sportiva Caraiman din localitate, jucate pe echipe (simplu 1, 2, dublu 1, 2 si triplu), dupa urmatorul program:

 

Vineri, 6 iulie

ora 09:00   Sedinta tehnica

ora 09:30   Startul competitiei

ora 13:30   Pauza de masa

ora 14:30   Continuarea competitiei

 

Sambata, 7 iulie

ora 09:00   Continuarea competitiei

ora 13:30   Pauza de masa

ora 14:30   Continuarea Competitiei

 

Duminica, 8 iulie

ora 09:00   Finalele

 

(foto: frft.ro)

Azi, 25 Iunie

Triathlon AROBS X Man Romania incepe la Lacul Saldabagiu de Munte

Lacul Saldabagiu de Munte-Parcul Bratianu Oradea Ora 7




Vidraru Bike Challenge

Barajul Vidraru Ora 9:30


Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10





Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30


Cupa Masters Timisoara la inot

Arena Aquasport, Timisoara Ora 12


Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Bucuresti: CN Echipe U10

Centrul National de Tenis, Bucuresti


President’s Day Golf Cup

Transilvania Golf Club, Sanpaul Ora 9



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov





Duminica, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie
Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16