Gala Local Kombat Onesti, program si bilete

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta
  • 07.12.2012
  • 07.12.2012
  • Onesti
  • 30 lei

Sala Polivalenta „Nadia Comaneci” din Onesti gazduieste vineri, 7 decembrie 2012, incepand cu ora 19:30, o gala Local Kombat al carui principal eveniment il reprezinta meciul in care luptatorul roman Ionut “Pitbull” Atodiresei va incerca sa isi apere centura WAKO Pro Intercontinental la categoria 64,5 kilograme.

Vor fi 10 confruntari, intre care 4 intalniri internationale si 5 contand pentru titlul national Local Kombat, desfasurate sub egida Federatiei Romane de Arte Martiale de Contact.

Conform promotorului Eduard Irimia, aceasta gala reprezinta o preselectie pentru circuitul international Superkombat, astfel de gale urmand a fi organizate la nivel mondial incepand de anul viitor, pentru descoperirea noilor talente.

Pe 7 decembrie, la Onesti vor putea fi urmarite atat meciuri de K1, cat si doua lupte pe reguli de MMA, fight-cardul evenimentului aratand astfel:

 

1. Titlul national Local Kombat (-60 kg) – Marius Graunte vs Florin Lupu

2. Titlul national Local Kombat (-69 kg) – Amansio Paraschiv vs Alin Span

3. Titlul national Local Kombat (-72 kg) – Cristian Milea vs Claudiu Badoi

4. Titlul national Local Kombat (-85 kg) – Cristian Ristea vs Alexandru Nedelcu

5. Titlul national Local Kombat (-95 kg) – Danut Hurduc vs Gabriel Flutur

6. Super-fight MMA (+96 kg) – Zsolt Balla vs Adrian Stoiti

7. Super-fight (-72,5 kg) – Phillipe Salmon (Franta) vs Adrian Mitu (Romania)

8. Super-fight (-75 kg) – Yasin El Hana (Franta) vs Miodrag Olar (Romania)

9. Titlul mondial WAKO Pro (-64 kg) – Ionut Atodiresei (Romania) vs Aitor Eguzkiza (Spania)

10. Super-fight MMA (+120 kg) – Steven Banks (SUA) vs Alexandru Lungu (Romania).

 

Gala Local Kombat de la Onesti va fi transmisa in Romania in direct pe postul de televiziune Sport.ro, iar cei care vor dori sa o urmareasca la fata locului isi vor putea procura biletele din reteaua Eventim (magazinele Germanos, Orange, Vodafone, Domo, librariile Humanitas) sau de pe www.eventim.ro, la pretul de 30 de lei.

Vineri, 27 Mai
Sambata, 28 Mai

Culturism, Simleu Silvaniei: Campionatul National Masters

Casa Oraseneasca de Cultura, Simleu Silvaniei





Turul Dobrogei la ciclism

Constanta Ora 10


Cupa Latino Angels la dans sportiv

Sala Sporturilor, Dej Ora 8


Turul Lacului Belis

Lacul Belis-Fantanele, Belis


Iasi Streetball Challenge

Centrul Comercial Felicia, Iasi


No Stress Triathlon Mogosoaia

Parcul Mogosoaia Ora 9


Somova eXtreme

Padurea Somova Ora 11



La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11


Dans sportiv, Resita: Cupa Mystic

Sala Polivalenta, Resita Ora 12


Karate WKC, Ocna Mures: Cupa Dojokan

Sala de Sport, Ocna Mures Ora 10


Duminica, 29 Mai
Joi, 2 Iunie

Bike 4 Mountains, maraton de mountain-bike

Iezer-Papusa, Leaota, Piatra Craiului, Bucegi

Vineri, 3 Iunie
Sambata, 4 Iunie
Duminica, 5 Iunie