Handbal, Craiova: Campionatul Mondial 2013 tineret, calificari

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Nationala de handbal masculin sub 21 de ani a Romaniei joaca, intre 4 si 6 ianuarie 2013, in preliminariile Campionatului Mondial de Handbal tineret din acest an.

Partidele din calificari au loc in Sala Polivalenta din Craiova, in compania reprezentativelor Rusiei, Turciei si Israelului, echipa castigatoare fiind cea care va juca la turneul final din Bosnia si Hertegovina, programat in perioada 14-28 iulie.

Meciurile grupei a 7-a Europa se desfasoara dupa urmatorul program:

4 ianuarie: 15:30: Rusia – Israel, 18:00: Turcia – Romania

5 ianuarie: 11:30: Romania – Rusia, 14:00: Israel – Turcia

6 ianuarie: 10:00: Rusia – Turcia, 12:00: Israel – Romania

Azi, 6 Mai

Campionatul European WTKA/WKA

Sala Polivalenta, Bucuresti


Cupa Botosani la lupte greco-romane

Sala Polivalenta Elisabeta Lipa, Botosani Ora 9


Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10


EcoMarathon la Moieciu de Sus

Moieciu de Sus Ora 9





Intalnirea Nationala Dacia

Pensiunea Rasnov


Tenis, Sibiu: Cupa Pamira

Tenis Club Pamira, Sibiu

Sambata, 7 Mai

Campionatul European WTKA/WKA

Sala Polivalenta, Bucuresti




Cupa Botosani la lupte greco-romane

Sala Polivalenta Elisabeta Lipa, Botosani Ora 9


Arte martiale, Galati: Cupa WAKU Romania

Sala Sporturilor Dunarea, Galati Ora 9


Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10


EcoMarathon la Moieciu de Sus

Moieciu de Sus Ora 9


Maratonul Inimii Buzias

Buzias si imprejurimi Ora 9


Crosul IOR 51 - concurs aniversar la Bucuresti

Parcul Alexandru Ioan Cuza, Bucuresti Ora 11






Intalnirea Nationala Dacia

Pensiunea Rasnov



Cupa Primaverii la tenis de masa

Sala Polivalenta, Dumbravita


Tenis de masa la Valenii de Munte

Sala de Sport Stelian Manolescu, Valenii de Munte




Memorialul Nicolae Martinescu la lupte

Sala de Lupte Complexul Dinamo, Bucuresti Ora 9


Tenis, Sibiu: Cupa Pamira

Tenis Club Pamira, Sibiu

Duminica, 8 Mai

Campionatul European WTKA/WKA

Sala Polivalenta, Bucuresti


Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10


EcoMarathon la Moieciu de Sus

Moieciu de Sus Ora 9


VeteRun-Cupa Steaua, crosul veteranilor de razboi

B-dul Kiseleff, Sectorul 1, Bucuresti Ora 10





Intalnirea Nationala Dacia

Pensiunea Rasnov



Tenis, Sibiu: Cupa Pamira

Tenis Club Pamira, Sibiu

Luni, 9 Mai

Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10


Maratonul Independentei

Arcul de Triumf-Parcul Herastrau, Bucuresti Ora 8


Tenis, Sibiu: Cupa Pamira

Tenis Club Pamira, Sibiu

Marti, 10 Mai

Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10



Tenis, Sibiu: Cupa Pamira

Tenis Club Pamira, Sibiu


Handbal pentru junioare la Ramnicu Valcea

Sala Sporturilor Traian, Ramnicu Valcea Ora 12

Miercuri, 11 Mai

Competitii de kaiac-canoe pe Lacul Bascov

Complexul Sportiv National Bascov-Budeasa


Judo, Cluj-Napoca: Cupa Europeana U18

Sala Sporturilor Horia Demian, Cluj-Napoca Ora 10

Joi, 12 Mai