Natatie, Cluj Napoca: Transilvania Swimming Cup 2013

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Complexul de Natatie Universitas din Cluj Napoca, situat in Parcul Sportiv „Iuliu Hatieganu”, gazduieste, in zilele de 2 si 3 martie 2013, editia a doua a concursului international de inot Transilvania Swimming Cup, adresat copiilor cu varste intre 9 si 15 ani.

Intrecerile se desfasoara pe parcursul a trei reuniuni, doua dintre acestea fiind programate sambata, de la orele 9:00 si 17:00, iar cea de-a treia duminica, incepand cu ora 9:00. Se va concura in cadrul probelor de 50 de metri (liber, bras, spate si fluture), la care, pentru sportivii peste 11 ani, se adauga si cele de 100 de metri (bras si fluture) si de 200 de metri (liber, spate si mixt).

Cei mai buni inotatori vor fi rasplatiti cu diplome, medalii si premii in bani, iar Cupa „Transilvania Swimming” si 100 de euro se acorda sportivului si sportivei cu cel mai mare numar de puncte la finalul competitiei. Pe langa acestea, sportivii care vor depasi recordul national la categoria lor de varsta vor fi recompensati cu 100 de euro.

Inscrierile se fac pana la data de 25 februarie, la adresa [email protected], in baza unui formular ce poate fi descarcat de pe www.swimmingcup.ro. Taxa de participare este 10 lei/ proba.

Concursul de inot Transilvania Swimming Cup este organizat cu sprijinul Federatiei Romane de Natatie si Pentatlon Modern si Arena Romania.

 

 

Azi, 28 Mai

Culturism, Simleu Silvaniei: Campionatul National Masters

Casa Oraseneasca de Cultura, Simleu Silvaniei



Judo, Baia Mare: Cupa Nordului

Sala Sporturilor, Baia Mare Ora 9:30





Turul Dobrogei la ciclism

Constanta Ora 10


Cupa Latino Angels la dans sportiv

Sala Sporturilor, Dej Ora 8


Turul Lacului Belis

Lacul Belis-Fantanele, Belis


Iasi Streetball Challenge

Centrul Comercial Felicia, Iasi


No Stress Triathlon Mogosoaia

Parcul Mogosoaia Ora 9


Somova eXtreme

Padurea Somova Ora 11



La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11


Dans sportiv, Resita: Cupa Mystic

Sala Polivalenta, Resita Ora 12


Karate WKC, Ocna Mures: Cupa Dojokan

Sala de Sport, Ocna Mures Ora 10



Duminica, 29 Mai

Judo, Baia Mare: Cupa Nordului

Sala Sporturilor, Baia Mare Ora 9:30



Turul Dobrogei la ciclism

Constanta Ora 10



XC Riders MTB Challenge, la Sarata-Monteoru

Sarata-Monteoru, Merei Ora 10:30


Iasi Streetball Challenge

Centrul Comercial Felicia, Iasi



Dans sportiv, Resita: Cupa Mystic

Sala Polivalenta, Resita Ora 12



Dans sportiv, Bucuresti: Cupa Show Me Dance

Sala Sport Elite Sun Plaza, Bucuresti Ora 9:15


Joi, 2 Iunie

Bike 4 Mountains, maraton de mountain-bike

Iezer-Papusa, Leaota, Piatra Craiului, Bucegi

Vineri, 3 Iunie
Sambata, 4 Iunie
Duminica, 5 Iunie
Luni, 6 Iunie

Evenimente in Cluj Napoca