Sah, Caciulata: Concursul Scolar „Elisabeta Polihroniade” 2014

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Intre 1 si 9 februarie 2014, pe Valea Oltului, in statiunea Caciulata (judetul Valcea), se desfasoara editia din acest an a Concursului National Scolar de Sah „Elisabeta Polihroniade”.

Competitia are loc la Hotel Traian, in sistem elvetian cu 9 runde, pe categoriile de varsta sub 7, sub 9, sub 11, sub 13, sub 15 si sub 17 ani, fete si baieti.

Cei mai buni sahisti ai fiecarei categorii vor castiga cate o cupa si gratuitate (cazare si masa) la Campionatul Mondial Individual Scolar 2014, ocupantii locului secund vor beneficia de gratuitate (cazare si masa) la Concursul National Scolar de Sah „Elisabeta Polihroniade” 2015, iar toti sportivii clasati pe primele 3 locuri vor primi cate o medalie.

Pe langa concursul in 9 runde, vor fi organizate un turneu de blitz si unul de dezlegari, unde cei mai buni jucatori vor fi rasplatiti cu medalii si cupe.

Evenimentul este organizat de catre Clubul Sportiv „Elisabeta Polihroniade” si Ministerul Educatiei Nationale, cu sprijinul Federatiei Romane de Sah.

Inscrierile, rezervarea locurilor de cazare si informatiile suplimentare pot fi obtinute la tel. 0727.101.111, 0722.266.584 sau la adresele [email protected] si [email protected] (foto: berkeleychessschool.org)

Azi, 27 Mai
Sambata, 28 Mai

Culturism, Simleu Silvaniei: Campionatul National Masters

Casa Oraseneasca de Cultura, Simleu Silvaniei



Judo, Baia Mare: Cupa Nordului

Sala Sporturilor, Baia Mare Ora 9:30





Turul Dobrogei la ciclism

Constanta Ora 10


Cupa Latino Angels la dans sportiv

Sala Sporturilor, Dej Ora 8


Turul Lacului Belis

Lacul Belis-Fantanele, Belis


Iasi Streetball Challenge

Centrul Comercial Felicia, Iasi


No Stress Triathlon Mogosoaia

Parcul Mogosoaia Ora 9


Somova eXtreme

Padurea Somova Ora 11



La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11


Dans sportiv, Resita: Cupa Mystic

Sala Polivalenta, Resita Ora 12


Karate WKC, Ocna Mures: Cupa Dojokan

Sala de Sport, Ocna Mures Ora 10



Duminica, 29 Mai

Judo, Baia Mare: Cupa Nordului

Sala Sporturilor, Baia Mare Ora 9:30



XC Riders MTB Challenge, la Sarata-Monteoru

Sarata-Monteoru, Merei Ora 10:30




Dans sportiv, Bucuresti: Cupa Show Me Dance

Sala Sport Elite Sun Plaza, Bucuresti Ora 9:15

Joi, 2 Iunie

Bike 4 Mountains, maraton de mountain-bike

Iezer-Papusa, Leaota, Piatra Craiului, Bucegi

Vineri, 3 Iunie
Sambata, 4 Iunie
Duminica, 5 Iunie