Tenis, Bucuresti (Arena Nationala): CN echipe seniori

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

De astazi (24 septembrie 2012) pana vineri (28), la Centrul National de Tenis (Bucuresti, sectorul 2, B-dul Pierre de Coubertin, nr. 11, zona Arena Nationala), a inceput Campionatul National (CN) pe Echipe la Seniori (masculin) la tenis de camp. Oficiali ai concursului sunt Mihai Dumitrescu (arbitru principal) si Florenta Mihai (director de turneu). La evenimentul de la Bucuresti participa sportivi legitimati la cluburile sportive Dinamo Bucuresti (doua echipe in concurs), Sportul Studentesc Bucuresti, Tenis Club Bucuresti (doua echipe in competitie), CSS Mircea Eliade Bucuresti si Libra Phoenix Bucuresti.
De departe, prima echipa a clubului Dinamo Bucuresti este favorita intrecerii. Adrian Ungur, Victor Hanescu (foto), Victor Crivoi, Petru Alexandru Luncanu, Dacian Craciun, Gabriel Moraru, Andrei Mlendea, Robert Coman, Ciprian Porumb, Remus Farcas si Bela Mozes sunt componentii echipei 1 de la Dinamo.
Toate meciurile sunt gazduite de cele 8 terenuri de tenis de camp (suprafata de zgura) din cadrul CNT Bucuresti. (foto: agerpres)

Azi, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie

Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov



Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16

Sambata, 2 Iulie