Tir cu arcul, Bucuresti: Trofeul Primaverii 2013

Detalii
Comentarii
Galerie foto
Harta

Federatia Romana de Tir cu Arcul organizeaza, in perioada 22-24 martie 2013, prima etapa din Campionatul National Outdoor la tir cu arcul, Trofeul Primaverii.

Competitia are loc pe Stadionul Olimpia din Bucuresti (Sos. Vitan Birzesti 172-204, sector 3) si se adreseaza sportivilor de toate varstele, care vor concura pe diviziile de arc traditional, recurve si compound.

Intrecerile au loc individual si pe echipe, vineri si sambata incepand cu ora 8:30, prima zi fiind rezervata calificarilor, iar cea de a doua zi etapelor finale. Antrenamentul oficial si sedinta tehnica sunt programate vineri, 22 martie.

Inscrierile se fac pana la data de 18 martie, la adresa [email protected] Taxa de participare este 20 de lei pentru concursul individual de seniori si 15 lei pentru cel de juniori, respectiv 20 de lei pentru echipe (seniori si juniori). Mai multe detalii puteti gasi pe forumul www.arcuri-romania.ro. (foto: wikimedia.org)

Azi, 25 Iunie

Triathlon AROBS X Man Romania incepe la Lacul Saldabagiu de Munte

Lacul Saldabagiu de Munte-Parcul Bratianu Oradea Ora 7




Vidraru Bike Challenge

Barajul Vidraru Ora 9:30


Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10





Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30


Cupa Masters Timisoara la inot

Arena Aquasport, Timisoara Ora 12


Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Bucuresti: CN Echipe U10

Centrul National de Tenis, Bucuresti


President’s Day Golf Cup

Transilvania Golf Club, Sanpaul Ora 9



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov





Duminica, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie
Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16