Fotbal copii, Targu Mures: Cupa E.ON Kinder 2013, clasament

Detalii
Comentarii
Galerie foto

Un numar record de 114 echipe din tara si din strainatate au participat, intre 4 si 7 septembrie 2013, la a 7-a editie a turneului de fotbal adresat copiilor cu varste intre 7 si 13 ani, Cupa E.ON Kinder.

Dupa patru zile de competitie si nu mai putin de 368 de meciuri jucate, cele mai bune echipe si cei mai buni jucatori s-au aflat sambata, 7 septembrie, pe stadionul Transil din Targu Mures, pentru a le fi inmanate cele 18 trofee, 24 de premii pentru echipe si cele 18 premii individuale puse in joc de ACS Kinder si E.ON Romania.

Juniorii au fost premiati de catre domnii Pop Lupu Coriolan, presedintele ACS Kinder si George Precup, director general adjunct E.ON Servicii Clienti.

„Sper ca pe parcursul turneului ati invatat din greseli, iar cei care au pierdut vor fi mai puternici de acum inainte. Felicitari celor invinsi, felicitari invingatorilor!”, a declarat dl. Pop Lupu Coriolan, presedintele ACS Kinder.

„E.ON Romania va continua sa fie alaturi de voi, dragi copii, sustinand Cupa E.ON Kinder devenita una dintre cele mai importante competitii de fotbal din Romania datorita performantelor voastre de pe teren, precum si eforturilor depuse de organizatori, de antrenori si de cei care va sustin zi de zi in tot ceea ce faceti”, a declarat la festivitatea de premiere dl. George Precup, director general adjunct E.ON Servicii Clienti.

 

Castigatori si clasamente

Dupa finalele de sambata, castigatoarele celor 6 categorii de varsta sunt: Star Medias (grupa 2006), FC Tica Danilescu (grupa 2005), Dinamo Bucuresti (grupa 2004), ACS Tampa Brasov (grupa2003), Bohemias Praga (grupa 2002) si Petrolul Ploiesti (grupa 2001).

 

Clasamentele Cupei E.ON – Kinder arata astfel:

 

Categoria 2006

Clasament echipe: I Star Medias, II ACS Kinder Sg. de Mures, III Juniorul Bucuresti, IV Interstar Sibiu

Premii individuale: golgeter - Raul Curticapean (ACS Kinder), cel mai bun portar - Peter Zalan (AFC Odorheiu Secuiesc), jucatorul finalei – Gheata de Aur - Lesca Raul (Star Medias)

 

Categoria 2005

Clasament echipe: I FC Tica Danilescu, II Luceafarul 2010 Cluj, III Kinder Targoviste, IV FC Dinamo Bucuresti

Premii individuale: golgeter - Caragea Dudu Adrian (Viitorul Buzau), cel mai bun portar - Chioveanu Eduard (Dinamo Bucuresti), jucatorul finalei – Gheata de Aur - Calin Antonio (Tica Danilescu)

 

Categoria 2004

Clasament echipe: I Dinamo Bucuresti, II Juniorul Bucuresti, III Luceafarul 2010 Cluj, IV AFC Odorheiu Secuiesc

Premii individuale: golgeter - Nistor Ionut (Sporting Suceava), cel mai bun portar - Gedo Hunor (AFC Odorheiu Secuiesc), jucatorul finalei – Gheata de Aur - Radu Alexandru (Dinamo Bucuresti)

 

Categoria 2003

Clasament echipe: I ACS Tampa Brasov, II ACS Kinder Sg. de Mures, III E.ON Team Cehia, IV Academia Gheorghe Hagi

Premii individuale: golgeter - Simus Mario (Viitorul Oradea), Tanase Răzvan (Academia Gheorghe Hagi), Cojorcaru Ionut (Stars Braila), cel mai bun portar - Feier Denis (ACS Kinder), jucatorul finalei – Gheata de Aur - Iorga Razvan (ACS Tampa Brasov)

 

Categoria 2002

Clasament echipe: I Bohemias Praga, II Ceahlaul Piatra Neamt, III Junior Galati, IV  ACS Kinder Sg. de Mures

Premii individuale: golgeter - George Ungureanu (Ceahlaul Piatra Neamt, cel mai bun portar - Toth Robert (ACS Kinder), jucatorul finalei – Gheata de Aur - George Ungureanu (Ceahlaul Piatra Neamt)

 

Categoria 2001

Clasament echipe: I Petrolul Ploiesti, II Academia Gheorghe Hagi, III Dynamic Baia Mare, IV Portul Calarasi

Premii individuale: golgeter - Draganoaia Iustin (ACS Viitorul Arges), cel mai bun portar - Serban Alexandru (Academia Hagi), jucatorul finalei – Gheata de Aur - Mihai Nitescu (Petrolul Ploiesti)

 

Toate detaliile turneului sunt disponibile pe site-ul oficial al competitiei www.eonkinder.ro. (foto: E.ON Romania)