Minifotbal, Buzau: Cupa Primaverii 2013, inscrieri

Detalii
Comentarii
Galerie foto

Baza Sportiva Galactic Buzau – Scoala de Fotbal „Ion Viorel” este locul unde se desfasoara, incepand cu data de 2 martie 2013, prima editie a competitiei de fotbal in 7 Cupa Primaverii.

Turneul se adreseaza echipelor de amatori, formate din 6 jucatori si un portar, si se va desfasura in fiecare weekend din luna martisorului. Loturile inscrise pot contine un numar maxim de 12 jucatori, fara restrictii de varsta, cu conditia ca acestia sa nu fie legitimati in cadrul primelor trei esaloane de fotbal si futsal.

La competitie participa 16 echipe ce vor fi impartite in 4 grupe. Fiecare echipa va juca cel putin 3 meciuri.

La inscriere fiecare echipa va plati o taxa de 30 de lei plus 120 de lei reprezentand taxa de participare pentru inca doua jocuri. Valoarea taxei pentru meciurile ulterioare este 60 de lei/ echipa.

Se ofera premii constand in echipament sportiv, cupe, diplome si participarea gratuita la competitiile urmatoare.

Cupa Primaverii la minifotbal este organizata de catre AS Galactic Buzau, Asociatia Educational Culturala pentru Tineret si Sport „Buzaul Sportiv”, Directia Judeteana pentru Tineret si Sport Buzau si Asociatia Judeteana de Fotbal Buzau.

Inscrierile se fac la sediul AS Galactic Buzau (Crang, Baza Sportiva „Galactic”, Scoala de fotbal „Ion Viorel”). Mai multe detalii puteti afla la tel. 0741.903.645/ 0765.697.212 (Andrei Pitigoi) sau 0721.622.716/ 0757.151.612 (Razvan Bogdan).

Azi, 25 Iunie

Triathlon AROBS X Man Romania incepe la Lacul Saldabagiu de Munte

Lacul Saldabagiu de Munte-Parcul Bratianu Oradea Ora 7




Vidraru Bike Challenge

Barajul Vidraru Ora 9:30


Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10





Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30


Cupa Masters Timisoara la inot

Arena Aquasport, Timisoara Ora 12


Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Bucuresti: CN Echipe U10

Centrul National de Tenis, Bucuresti


President’s Day Golf Cup

Transilvania Golf Club, Sanpaul Ora 9



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov





Duminica, 26 Iunie



Transylvania Epic Bike Ride

Brasov-Sibiu-Brasov Ora 10


La Broaste, competitie MTB in Padurea Caldarusani

Padurea Caldarusani, Gradistea Ora 11:30



Campionatele Balcanice de Atletism (Pitesti)

Complexul Sportiv Nicolae Dobrin, Pitesti Ora 9:30



Drifturi la Casa Poporului

Casa Poporului, Bucuresti


Judo, Timisoara: Concursul National de Judo Individual Copii

Sala Sporturilor Constantin Jude, Timisoara Ora 9


Campionatul European la Lupte Juniori

Sala Polivalenta, Bucuresti Ora 10


Tenis, Campina: Trofeul Fibec

Tenis Club Fibec, Campina



Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Cupa Equestria la Dresaj

Club Echitatie Equestria Tancabetsi, Snagov




Luni, 27 Iunie
Marti, 28 Iunie

Tenis, Oradea: Memorialul Nagy Balint

Complexul Antonio Alexe, Oradea


Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Miercuri, 29 Iunie

Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Tenis, Ramnicu Valcea: Trofeul Emigab

Tenis Club Ramnicu Valcea


Tenis, Bucov: Cupa DTP de Vara

Drive Tennis Performance, Bucov


Joi, 30 Iunie
Vineri, 1 Iulie

BMW E30 Fest Romania

Partia Sorica, Azuga



Badminton, Timisoara: Cupa Bega

Sala Constantin Jude, Timisoara Ora 14



Tenis, Bucuresti: Cupa TCH

Tenis Club Herastrau, Bucuresti


Gimnastica la Sala Polivalenta din Cluj-Napoca

Sala Polivalenta, Cluj-Napoca Ora 16