Csu Ploiesti

• Cupa CSU Ploiesti la sah, editia 2015

• 13.02.2015
    • Ploiesti

Clubul Sportiv „Gambitul Damei” din Ploiesti organizeaza, intre 13 si 15 februarie 2015, a 22-a editie a turneului de sah Cupa CSU Ploiesti, pentru copiii legitimati cu varste pana la 12 ani inclusiv. Competitia are loc la Scoala... Citeste mai mult

• Baschet masculin: CSU Sibiu vs CSU Ploiesti, live pe Digi Sport

• 24.01.2015
    • Sibiu

CSU Atlassib Sibiu primeste maine, 24 ianuarie 2015, vizita celor la CSU Asesoft Ploiesti, intr-o partida care se anunta incendiara. Partida programata pentru sambata, orele 17:00, in Sala Transilvania, se inscrie in etapa a 16-a a... Citeste mai mult

• Baschet masculin: CSU Asesoft Ploiesti vs CSU Atlassib Sibiu, live pe Digi Sport

• 18.10.2014
    • Ploiesti

CSU Atlassib Sibiu intalneste maine, 18 octombrie 2014, campioana din sezonul trecut, CSU Asesoft Ploiesti, in partida din etapa a treia a Campionatului National de Baschet masculin. Meciul, pe care sibienii il vor sustine in deplasare, va fi,... Citeste mai mult

• Cupa CSU Ploiesti 2012 – turneu de sah pentru copiii sub 12 ani

• 13.01.2012
    • Ploiesti

Clubul Sportiv „Gambitul Damei” Ploiesti organizeaza, intre 13 si 15 ianuarie 2012, cea de-a treia editie a Cupei CSU Ploiesti, turneu de sah adresat copiilor cu varsta pana la 12 ani. Competitia se va desfasura in incinta Scolii... Citeste mai mult

• CSU Ploieşti, din nou campioană

Echipa de baschet masculin CSU Ploieşti a câştigat cel de-al şaptelea titlu naţional consecutiv, după ce a învins, joi, pe teren propriu, în meciul patru al finalei, formaţia "U" Mobitelco Cluj, scor 72-67 (39-33). În ultima lor şansă pentru a prelungi finala, clujenii au început hotărâţi meciul de joi, scor 6-9 (min. 4), dar n-au reuşit să menţină ritmul, plătind tribut ratărilor copilăreşti (20-13, prima pauză). Sfertul secund a fost dominat de ambiţia gazdelor, care trăgeau cu ochiul la medaliile de campioni din apropierea terenului, reuşind să-şi păstreze avantajul şi după 20 de minute, scor 39-33. Time-out-urile formaţiei ploieştene din sfertul secund au fost conduse şi de preşedintele Alex Iacobescu. "U" Mobitelco nu a cedat însă, 49-47 (min. 27), luptând pentru fiecare minge, dar şi ratând în momente-cheie. Câteva infracţiuni ale jucătorilor ploieşteni... Citeste mai mult